הסמכה

certify-grey

בשבוע שעבר הוסמכה 'ורסיו תרגומים' על ידי הארגון העולמי WEConnect International כעסק בבעלות אישה – מה שגרם לי להרהר על הדרך הארוכה בה אני צועדת מהיום בו הקמתי את העסק, לפני 25 שנים, ועד היום.

בשבוע שעבר חוויתי רגע מרגש, כשארגון WEConnect International בחר להכיר ב'ורסיו תרגומים' כעסק בבעלות אישה, ולפתוח בפניי הזדמנויות עסקיות חדשות ברחבי העולם.

WEConnect International הינו ארגון בינלאומי ששם לו למטרה להעלות את המודעות הגלובלית לחיבור הנפלא בין עסקים ונשים, להעניק לנשים בעלות עסקים כלים טובים יותר להצלחה ארצית ובינלאומית ולחבר בין עסקים בבעלות נשים ברחבי העולם.

מי היה מאמין שאגיע למקום הזה. הקמתי את העסק שלי לפני 25 שנים (שמו המקורי היה ר.ק. תרגומים) כאם חד-הורית וגרושה טרייה שצריכה לפרנס את עצמה ואת בתה. ההתחלה לא הייתה קלה: הייתי צריכה לגייס לקוחות, ועוד לא היה לי מוניטין להישען עליו. גם לא היה לי הידע העסקי והשיווקי הנדרש לתפעול עסק מצליח ש"חושב בגדול". הענקתי שירות מקצועי ומצוין – אבל עמדתי במקום מבחינה עסקית. למדתי שלא מספיק לעבוד קשה ולהיות מקצוענית – צריך חזון עסקי.

השינוי החיובי החל לפני כעשור, אולי קצת יותר, כשהתחלתי לעבוד עם כמה לקוחות גדולים שהפכו את 'ורסיו' לחברת שירותי תרגום ביתית שלהם. במקביל, המוניטין החל להצמיח כנפיים, והקרקע הפכה לפורייה לנסיקה עסקית. התחלתי להרחיב את הפעילות, גייסתי יותר מתרגמים, וצמחתי.

בשנתיים האחרונות התחולל מפץ נוסף, הפעם מן הבחינה השיווקית והמיתוגית. העסק החליף שם (מר.ק. תרגומים ל'ורסיו תרגומים'), התחדש בסלוגן דו-לשוני, באתר חדש ובברושור יפהפה שמחולק בכנסים. הצטרפתי לקבוצת נטוורקינג מובילה ברעננה (BNI השרון עסקים), התחלתי לעבוד עם יועצים עסקיים ולפקוד כנסים ועוד כנסים. ועם הזרעים הגיעו הפירות.

מרגש אותי לחשוב על הדרך הארוכה שעשיתי, יד ביד עם העסק שלי. עסק שלקח לי שנים להבין, לפתח, אפילו לאהוב כמו שעסק צריך שיאהבו אותו. מעניין מה צופן העתיד ל'ורסיו תרגומים' – ולאישה שאיתה.

תגובות

כתיבת תגובה